V ekologické a hrací části Lesního parku byly nejdříve rozmístěny hrací a naučné prvky tak,...
V ekologické a hrací části Lesního parku byly nejdříve rozmístěny hrací a naučné prvky tak, aby vhodným způsobem zapadly do terénu. Byly tak umístěny za příkopy a jinými terénními překážkami.
Lesní areál je již krátce po otevření využíván praktiky denně všemi návštěvníky lázní a tématickými výlety základních a mateřských škol z Ostravska. Značnou část návštěvníků lázní tvoří handicapovaní klienti, pohybující se zejména na vozících. Areál lázní je díky svému nadstandardnímu bezbariérovému přístupu navštěvován vozíčkáři i ambulantně, včetně mezinárodních setkání nebo sportovních utkání.
Pohyb tělesně postižených je ale prakticky omezen na „betonovou část“ lázeňského areálu a vnitřní lázeňský komplex. Po zpevnění lesní cesty se vozíčkářům otevřela možnost pohybu i v „opravdovém“ lese. Na základě připomínek samotných handicapovaných a odborných zdravotních pracovníků byl vypracován projekt zpřístupnění téměř všech herních i naučných prvků i pro handicapované.
Prvky, umístěné v lese bylo možno zpřístupnit vybudováním odboček z Lesní cesty, tímto opatřením by se ale zcela vytratit přirozený ráz lesa. Projektanti proto navrhli v některých případech řešit příjezd k těmto prvkům pomocí dřevěných pojezdových konstrukcí, které budou po čase přirozenou součástí lesa. Tímto způsobem došlo k bezbariérovému zpřístupnění informační panelů a dřevěných uměleckých děl i osobám na vozících a byl učiněn další krok k plnohodnotnému životu handicapovaných.
V roce 2012 byla bezbariérovým způsobem upravena další část stávajících chodníků a lesních cest. Celkem tak je bezbariérovým způsobem upraveno zhruba 1,5km tras, které tvoří skutečně bezbariérový přírodní okruh. Ve spolupráci s Klubem českých turistů jsou vytyčovány vhodné trasy pro zdravotní i odpočinkové okruhy.